تبلیغات
قصرقندهیت - اخبار استخدام آموزش و پرورش در سال 93
 
قصرقندهیت
هیت شهر زیبای من
درباره وبلاگ


موضوعات مرتبط با فرهنگ وادبیات بلوچ و تاریخ بلوچستان آهنگ بلوچی وشعربلوچی و معرفی دهستان هیت و شهرستان قصرقند و توانمندیها وقابلیتها و استعدادهای آن در زمینه ها وعرصه های مختلف از اهداف این وبلاگ میباشد و همچنین سعی مینماییم اخبار ورویدادهاو مشکلات مردم دهستان هیت و روستاهای اطراف را اطلاع رسانی کنیم اینجانب عبیدالله باشنده مدیر وبلاگ (قصرقند هیت)از مردم شریف و محترم دهستان هیت وشهرستان قصرقند درخواست دارد تا هر نوع رویداد ی را که لازم به اطلاع رسانی می باشد به ایمیل obid_bash@yahoo.com ارسال نمایید . این وبلاگ مطابق قوانین مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارد

مدیر وبلاگ : عبیدالله باشنده
مطالب اخیر

      جهت تهیه ی نمونه سوالات تخصصی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

 

اخبار استخدام آموزش و پرورش در سال 93:                     
خبر 23 اردیبهشت 93:
وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمین پس از آموزش در دانشگاه فرهنگیان
استخدام آموزش و پرورش می‌شوند.
علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در پاسخ به سؤال وضعیت استخدام فارغ‌التحصیلان رشته‌ی دبیری وزارت علوم گفت: دانشگاه فرهنگیان طبق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی است و این دانشگاه در سراسر کشور نزدیک به 100 شعبه و پردیس دارد.
وی در ادامه افزود: وزارت آموزش و پرورش از طریق کنکور سراسری به جذب معلمین می‌پردازد و پس از آموزش در دانشگاه فرهنگیان نسبت به استخدام آنان اقدام می‌نماید.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان تنها راه جذب در آموزش و پرورش است.
 
خبر 15 اردیبهشت 93:
وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌نیروهای خرید خدماتی
خبرگزاری تسنیم: وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری آزمون استخدامی‌ویژه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدماتی گفت: اطلاعات نیروهای خرید خدماتی درآموزش و پرورش وجود دارد به همین دلیل اطلاعات آنها را از استان‌ها نخواسته‌ایم.


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه مراسم تقدیر از معلمان نمونه شهرستان‌های استان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی براینکه هم اکنون آموزش و پرورش در حال جمع آوری مدارک مربیان پیش دبستانی برای برگزاری آزمون استخدامی‌است اما اقدامی‌در رابطه با نیروهای خدماتی انجام نمی‌شود در حالی که طبق قانون این آزمون باید برای مربیان پیش دبستانی و نیروی خرید خدماتی برگزار شود، اظهار داشت: اطلاعات نیروهای خرید خدماتی در آموزش و پرورش وجود دارد به همین دلیل اطلاعات این افراد را از استان‌ها نخواسته‌ایم.
وی افزود: با آقای عسگری آزاد معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری درخصوص برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدماتی مذاکره کرده‌ایم.
وی در خصوص برنامه آموزش و پرورش برای سامندهی 58 هزار نیروی مازاد افزود: بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی آماده ابلاغ است و ظرف امروز و فردا به استان‌ها ابلاغ می‌شود که جزئیات آن در آینده اعلام خواهد شد.با تمهیدات پیش بینی شده در این بخش نامه بخش عمده‌ای از این نیروهای مازاد به کار گرفته می‌شوند.
وزیر‌آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که امسال سه هزار نیرو در آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند برای جبران این نیروها چه برنامه‌هایی دارید گفت: آموزش و پرورش هیچ جزب و استخدامی‌ندارد و هرگونه جذب این نیرو تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام می‌شود.
فانی در خصوص ثبت نام دانش آموزان گفت: ثبت نام دانش آموزان از اول خرداد آغاز می‌شود و تلاش می‌کنیم که ثبت نام‌ها هرچه زودتر تمام شود تا اطلاعات و آمار لازم در اختیار ما قرار بگیرد و بتوانیم براساس این اطلاعات ساماندهی نیروی انسانی را انجام دهیم.
 
خبر 14 اردیبهشت 93:
زمان آزمون مربیان پیش دبستانی
وزیر آموزش و پرورش گفت : زمان برگزاری آزمون استخدام مربیان پیش دبستانی به زودی اعلام میشود. به گزارش واحد مرکزی خبر، علی اصغر فانی افزود : طبق مصوبه مجلس و با دستور العمل وزارت آموزش و پرورش هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این آزمون انجام شده است.
خبر 14 اردیبهشت 93:
جذب ۶۰ هزار معلم در کشور ضروری است نیازمند جذب بیش از ۶۰ هزار معلم در سطح کشور هستیم. جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس دیروز در گفت وگو با فارس در رشت با اشاره به تصویب قانون جذب معلمان پیش دبستانی در سال ۹۰ افزود: ما این قانون را در بین جار و جنجال‌هایی که برای جذب مربیان پیش دبستانی و خرید خدمات آموزشی و بهداشت به پا شده بود تصویب کردیم.وی با بیان اینکه طبق مصوبه مذکور قانون موظف است در مدت دو سال این نیروها را ساماندهی کند، ادامه داد: اکنون این دو سال تمام شده و یک بخشنامه خلاف این قانون از سوی وزارتخانه جدید ابلاغ شده است.نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه در بخشنامه جدید سوابقی در نظر گرفته شده که در قانون گذشته مورد نظر قانونگذار نبوده است، ادامه داد: خرید خدمات و بهداشت در این بخشنامه حذف شده است.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: آموزش و پرورش در سطح کشور به ۱۰ هزار مربی بهداشت و بالغ بر ۶۰ هزار معلم نیاز دارد در حالی که طبق بخشنامه مذکور این معلمان در مجموع کمتر از ۲۰ هزار نفر هستند.وی گفت: این گروه از معلمان در سراسر کشور در نقاط محروم و غیر محروم نگران وضعیت خود هستند.کوچکی نژاد متذکر شد: قرار شد یکشنبه آینده وزیر آموزش و پرورش برای بازخوانی قانون و اصلاح بخشنامه در مجلس حاضر شود.وی با بیان اینکه بیشتر این معلمان دارای تحصیلات دانشگاهی در مقاطع تکمیلی و متاهل هستند، خاطرنشان کرد: اگر استخدام این افراد از نظر قانونی اشکالی نداشته باشد می‌توانند در آزمون استخدامی‌شرکت کنند. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی‌به اختصاص اعتبار لازم برای برطرف شدن مشکلات بیمه طلایی فرهنگیان اشاره کرد و گفت: کاهش اعتبار سرفصل رفاه فرهنگیان در بودجه ۹۳ آموزش و پرورش مهم ترین دلیل بروز این مشکل است.وی به مطرح شدن گلایه بسیاری از فرهنگیان درباره حذف بیمه دندان پزشکی اشاره کرد و گفت: از آنجا که بیمه طلایی فرهنگیان مصوبه مجلس نیست قانون تلقی نمی‌شود و کمیسیون نیز نمی‌تواند در این راستا اقدام کند.
 
خبر 14 اردیبهشت 93:
سهمیه استخدام فرزندان فرهنگیان در مجلس در حال بررسی است:
خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی‌گفت: سهمیه استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش به‌عنوان یکی از حقوق تضعیف‌شده فرهنگیان در فراکسیون فرهنگی مجلس در حال بررسی و تعیین تکلیف است.  به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، امیر خجسته در آئین سی‌امین یادواره بزرگداشت مقام معلم و استاد شهید مرتضی مطهری، معلمان را تحول‌گرا و اثرگذار دانست و اظهار کرد: در فراکسیون فرهنگی مجلس دنبال مسائل مالی، حقوقی و جایگاهی معلمان هستیم و با توجه به اینکه پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی به‌سبب شرایط اقتصادی کشور با تأخیر پرداخت می‌شود با جلب موافقت رئیس جمهور تخصیص‌ها امسال به‌صورت ۱۰۰ درصد انجام می‌شود.
وی با بیان “از حقوق فرهنگیان تا جایی که اطلاع پیدا کنیم، دفاع می‌کنیم” افزود: در برخی وزارتخانه‌ها و بانک‌ها سهمیه‌ای برای استخدام فرزندان کارکنان در نظر می‌گیرند و با توجه به اینکه فرهنگیان عمر خود را هزینه تعلیم و تربیت می‌کنند، در این راستا باید سهمیه استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش نیز تعیین تکلیف شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تصریح کرد: به‌منظور تکریم مقام شامخ معلم بحث استخدام فرزندان فرهنگیان به‌عنوان یکی از حقوق تضعیف‌شده آنها در فراکسیون فرهنگی مجلس در حال بررسی است تا سهمیه فرهنگیان در استخدام آموزش و پرورش جایگاه خود را پیدا کند.
تنها راه ایجاد اشتغال در همدان فراهم کردن زیرساخت‌هاست
نماینده مردم همدان و فامنین عنوان کرد: با وجود اینکه ۳۶ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد وضعیت صنعت استان همدان به‌گونه‌ای است که جوانان برای کسب شغل و استخدام به استان‌های صنعتی اراک، زنجان و قزوین می‌روند، با توجه به این شرایط تنها راه ایجاد اشتغال در استان همدان فراهم کردن زیرساخت‌ها است.
خبر ۷ اردیبهشت ۹۳:
بخشنامه استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان صادر شد
تسنیم،‌ دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۰ پس از ابلاغ اساسنامه آن توسط محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت فعالیت خود را آغاز کرد. با شکل‌گیری این دانشگاه جذب ۲۵ هزار دانشجوی متعهد خدمت از طریق آزمون سراسری سال ۱۳۹۱ در دستور کار قرار گرفت و این دانشجو معلمان از همان ابتدا به استخدام آموزش و پرورش درآمدند.
بهمن سال ۹۲ بود که اخباری مبنی بر بروز مشکلاتی برای استخدام دانشجویان ورودی جدید دانشگاه فرهنگیان منتشر شد و دانشجو معلمان از بلاتکلیفی در وضعیت استخدامی‌خود گلایه داشتند.
برخی از کارشناسان نیز معتقد بودند که اگر تعهد خدمت و بورسیه دانشجو معلمان حذف شود این موضوع باعث می‌شود تا دانشجو معلمان انگیزه خود را از دست دهند و این همانند قبض روح دانشگاه فرهنگیان خواهد بود.
در همان زمان از گوشه و کنار اخباری به گوش می‌رسید که وزارت آموزش و پرورش موفق به اخذ مجوزهای لازم از دولت برای استخدام ۱۷ هزار دانشجو معلم ورودی بهمن ماه دانشگاه فرهنگیان نشده است و اگر قرار باشد مجوزی صادر شود برای تمام ۱۷ هزار نفر نخواهد بود.
محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در تاریخ ۲۱ اسفند ۹۲ در حاشیه مراسم رؤسای پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص وضعیت استخدام دانشجو معلمان این دانشگاه اظهار داشت: ردیف استخدامی‌برای این افراد گرفته شد و آن‌گونه که معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش به ما گزارش داده است مشکلی برای صدور احکام وجود ندارد، البته این امر قدری با تأخیر اتفاق می‌افتد، اما جای نگرانی نیست.
علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در تاریخ ۳ اردیبهشت ۹۳ در مراسم دیدار استادان، معلمان، دانشجویان و بانوان فرهیخته دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در پردیس دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد، گفت: در کوتاه‌ترین زمان تکلیف اعضای هیئت علمی‌و صدور احکام آنها انجام می‌شود. دانشجویانی که از بهمن ماه سال قبل وارد این دانشگاه شده‌اند نیز تا دو هفته دیگر کار صدور احکام استخدامشان انجام می‌شود.
اما طبق آخرین اخبار مشکل استخدام دانشجو معلمان حل شد و در تاریخ ۳۱ فروردین ۹۳ بخشنامه‌ای از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر مجوز استخدام دانشجویان ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان صادر شده است که متن بخشنامه در ذیل قابل مشاهده است.
139302061556322322611445.png 83x150 زمان استخدام آموزش و پرورش در سال 93

___________________
خبر ۳ اردیبهشت ۹۳ :
صدور احکام استخدامی‌ورودیان بهمن دانشگاه فرهنگیان تا دو هفته آینده
وزیر آموزش و پرورش از صدور احکام استخدامی‌ورودیان بهمن دانشگاه فرهنگیان تا دو هفته آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، دکتر علی‌اصغر فانی در دیدار با اساتید، معلمان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد، ادامه داد: طبق جلسه‌ای که با وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری داشتم، بسیاری از گره‌های دانشگاه فرهنگیان باز شد و بر اساس آن امور مربوط به مدرسین و اعضای هیات علمی‌دانشگاه فرهنگیان در یک هیات ممیزه خاص آموزش و پرورش در داخل آموزش و پرورش مورد بررسی و رسیدگی جدی قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکلیف اعضای هیئت علمی‌دانشگاه فرهنگیان مشخص و احکام مربوط به آنان صادر خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان یک سازمان راهبردی است، افزود: وزارت آموزش و پرورش خود را مکلف می‌داند که با همه امکانات در خدمت این سازمان راهبردی باشد.
وی همچنین گفت: در سال آینده جذب نیرو در آموزش و پرورش و در دانشگاه فرهنگیان تحت عنوان طرح بوم به بوم اجرا خواهد شد.
___________________
خبر ۲ اردیبهشت ۹۳ :
تهیه لایحه استخدام فرزندان فرهنگیان
وزیر آموزش و پرورش گفت: لایحه اولویت استخدام فرزندان فرهنگی در آموزش و پرورش تهیه و تقدیم مجلس می‌شود.
به گزارش تسنیم، علی‌اصغر فانی دقایقی پیش در جمع معلمان خراسان رضوی در محل فرهنگسرای مصلی‌نژاد، اظهار کرد: باید برای معلمان زمینه‌هایی فراهم شود تا نظرات و پیشنهاداتشان را به دستگاه تعلیم و تربیت منتقل کنند، وزیر آموزش و پرورش نباید خود را بی‌نیاز از مشارکت معلمان ببیند.
وی افزود: در حوزه افتتاح پارلمان معلمان باید گفت یکی از سیاست‌های بنده توسعه مشارکت بوده که این مسئله نیز به توسعه مشارکت تاکید دارد، این مشارکت‌ها باید در بخشهای مختلف از جمله برنامه‌ریزی‌های مدرسه و حتی برنامه‌ریزی‌های آموزش و پرورش، تالیف کتب درسی و اظهار نظر در آئین‌‌نامه‌ها باشد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امیدواریم اساسنامه پیشنهادی برای پارلمان معلمان و فرهنگیان تدوین شود، گفت: این اساسنامه به این دلیل باید تدوین شود که دقیقا بدانیم در این پارلمان در چه حوزه‌هایی کار می‌وشد و معلمان در چه حوزه‌هایی نظر و پیشنهاد می‌دهند و در چه زمینه‌هایی می‌توانند تصمیم‌سازی کنند چرا که در این قالب پارلمان معلمان دارای ابهامی‌در ماموریت و نقش آن بوده و شاید بدون تدوین اساسنامه تعریف روشنی از وظایف پارلمان معلمان نداشته باشید اما کلیتش مورد تایید بوده و ما به این پارلمان نیاز داریم. چرا که باید در برنامه‌های آموزش و پرورش نظرات معلمان را داشته باشیم.
فانی خاطر نشان کرد: اساسنامه از این حیث باید تدوین شود که در قالب این اساسنامه و آئین‌نامه مشخص شود صفر تا صد کار کجاست و این پارلمان باید چه کارهایی انجام دهد.
وی خراسان رضوی را پیشتاز افتتاح پارلمان فرهنگیان یاد کرد و افزود: آمادگی داریم پیشنهاد پارلمان خراسان رضوی را در برنامه‌‌ریز‌ی‌های آموزش و پرروش بگیریم و نهایتا نتیجه آن این باشد که معلمان احساس و ادراک کنند که آموزش و پرورش متعلق به آنها بوده و با علاقه از پیشنهادات آنها استقبال می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بنده از ماه‌ها پیش در رسانه‌ها مطلب اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان را در آموزش و پرورش پیشنهاد دادم، امیدواریم که لایحه آن را تهیه و از طریق مجلس پیگیری می‌کنیم، این مسئله به معنی آن نبوده که ما با این کار می‌خواهیم یک گام در مسیر معیشت فرهنگیان برداریم بلکه فرزندان فرهنگیان با ساختار سازمان آشناترند و تلاش می‌کنیم لایحه اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان را در آموزش و پرورش تهیه و از طریق مجلس پیگیری کنیم.
وی خاطرنشان کرد:‌ در دفترچه شماره دو دانشگاه فرهنگیان بوم‌هایی تعریف شده که سهمیه هر بوم را از همان بوم و برای همان بوم تعریف کرده‌ایم و پس از فارغ‌التحصیلی در همان بوم استخدام نیروها صورت می‌گیرد. فانی با اشاره به جایگاه بارز و والای معلمان بازنشسته تاکید کرد: تلاش کردیم از تجربه معلمان بازنشسته به عنوان سرمایه‌های آموزش و پرورش استفاده کرده و این سرمایه را به آموزش و پرورش برگردانیم و در قالب معلمان و مشاوران راهنما و یا بازرسان تخصصی آموزش و پرورش استفاده کنیم.
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: انتظار بنده از همه فرهنگیان این است که تلاش کنیم در دولت تدبیر و امید دانش‌آموزان را از برکات وجودی فرهنگیان متنعم کنیم، بارها گفته‌ام بزرگترین سرمایه اجتماعی آموزش و پرورش امید، علاقه و حضور در صحنه معلمان است و با همین سرمایه می‌توانیم آموزش وپرروشی بهتر داشته باضیم.
وی عنوان کرد: امیدوارم که این دوره که جنسی از خود شما که خدمتگزاری این وزارتخانه را عهده‌دار بوده بتواند نکته درخشانی را در این وزارتخانه به ثبت رسانده و در تاریخ آموزش و پرورش، معیار قرار گیرد.

نوع مطلب : آموزشی، فرهنگی وآموزش وپرورش، خبر و رویداد، 
برچسب ها : استخدام آموزش وپرورش، استخدام 93 فرهنگیان، استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
 Online User
از ما در گوگل حمایت کنید