تبلیغات
قصرقندهیت - مطالب فروردین 1393
 
قصرقندهیت
هیت شهر زیبای من
درباره وبلاگ


موضوعات مرتبط با فرهنگ وادبیات بلوچ و تاریخ بلوچستان آهنگ بلوچی وشعربلوچی و معرفی دهستان هیت و شهرستان قصرقند و توانمندیها وقابلیتها و استعدادهای آن در زمینه ها وعرصه های مختلف از اهداف این وبلاگ میباشد و همچنین سعی مینماییم اخبار ورویدادهاو مشکلات مردم دهستان هیت و روستاهای اطراف را اطلاع رسانی کنیم اینجانب عبیدالله باشنده مدیر وبلاگ (قصرقند هیت)از مردم شریف و محترم دهستان هیت وشهرستان قصرقند درخواست دارد تا هر نوع رویداد ی را که لازم به اطلاع رسانی می باشد به ایمیل obid_bash@yahoo.com ارسال نمایید . این وبلاگ مطابق قوانین مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارد

مدیر وبلاگ : عبیدالله باشنده
مطالب اخیر

روز  پنج شنبه 29 فروردین  استاندار سیستان و بلوچستان جناب مهندس علی اوسط هاشمی  طی حکمی  با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان های  نیکشهر  ، چابهار  و قصرقند و کنار ک - ایرانشهر - خاش - زاهدان  و فرماندار شهرستان های سرباز - ایرانشهر - چابهار - خاش - کنارک  - نیکشهر -هامون  و ائمه جمعه و جماعات تشیع و تسنن و آحاد مردم شریف شهرستان قصرقند از مردان و زنان  و مسئولین نهاد ها و ارگان های  دولتی  و غیر دولتی  و مهمانان گرامی از شهرستان های همجوار  سرکار خانم حمیرا ریگی  را به سمت فرماندار شهرستان قصرقند تعیین و منصوب نمودند  و از زحمات  فرماندار سابق  آقای کوروش  محمدی تقدیر و سپاسگزاری نمودند .

 استاندار  به بیان نقش و جایگاه حقوق زن در اسلام  اشاره کردن و بسیاری از توانمندی ها و استعداد هایی  که زنان در عرصه های  مختلف سیاسی ، اجتماعی  و فرهنگی و اقتصادی  و ... می توانند داشته باشند . انتصاب زنان  در مسئولیت های  حساس نشان دهنده نگاه ویژه دولت تدبیر و امید و جمهوری اسلامی ایران  به نقش و جایگاه زن  در عرصه های مختلف و میدان دادن به آنها  برای ابراز وجود و هستی  در جامعه است  . ایشان توجه ویژه دولت  در سفر ریاست محترم جمهور به استان سیستان و بلوچستان  ضمن  بررسی کلی مشکلات  مردم افزایش اعتبارات به 35 برابر  اعتبارات سال گذشته و پیش بینی طرح های جامع و کوتاه  مدت  و اشتغال زائی در منطقه  طرح بزرگ پتروشیمی چابهار  با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد  دلار می باشد  که 10000 فرصت شغلی بطور مستقیم بوجود خواهد آورد  و باعث دگر گونی و تحول منطقه خواهد شد . همچنین ایشان به مردم شهرستان قصرقند قول دادند که آسفالت نمودن  راه خاکی تلنگ به مرکز شهرستان به طول 35 کیلومتر تا پایان سال 1393 به  بهره برداری خواهد رسید .

۲۰۱۴۰۴۱۷_۱۶۳۲۴۹.jpg

در جلسه معارفه   فرماندار قصرقند  سرکار خانم ریگی ، عبدالله رئیسی  رئیس شورای شهرستان پاره ایی  از مشکلات  اساسی شهرستان  را  به سمع استاندار و حضار محترم رسانیدند   و  خواستار تخصیص   اعتبارات لازم  برای پروژه های  نیمه تمام سالهای  گذشته  و تصویب  و پیش بینی اعتبار  برای طرح های  مورد نیاز شهرستان شدند .و از زحمات برادر ارجمند کورش محمدی  فرماندار سابق تقدیر و تشکر کردند .

 همچنین آقای یعقوب  جدگال نماینده محترم  شهرستان های چابهار ، کنارک ، نیکشهر و قصرقند  در مجلس شورای اسلامی  ضمن خیر مقدم گویی خدمت استاندار و مهمانان عزیز  که از سراسر  استان تشریف آورده بودند  به نیاز های منطقه  و قابلیت ها و پتانسیل های بالفعل  شهرستان قصرقند اشاره نمودند   علی الخصوص در بخش کشاورزی  و توانمند ی  در زمینه  تولید  برنج، خرما ، مرکبات و انبه که در استان  مقام نخست شهرستانی در تولید  برنج را دارا می باشد  .و ایشان از نگاه ویژه ریاست محترم جمهور و دولت تدبیر و امید به سیستان و بلوچستان و استاندار مردمی و محبوب استان سپاس گذاری کردند .

سرکار خانم ریگی فرماندار شهرستان قصرقند با تشکر از استاندار مردمی به جهت اعتماد و انتصاب ایشان به عنوان یک زن بلوچ و از فرزندان این خطه ،در این مسئولیتی بزرگ و اولین زن فرماندار کشور در دولت تدبیر و امید ابراز امیدواری کرد ند که با حمایت مردم و مسئولین و استاندار محترم به آرزوهای مردم شهرستان قصرقند جامه عمل بپو شانند و در قالب یک زن ،همت و تلاش مضاعف و دوچندانی  داشته باشد و با تشکیل اتاق هم فکری و هم اندیشی با نخبگان و صاحب نظران در تصمیم ها گوناگون برای آبادانی شهرستان قصرقند تلاش خواهند نمود .

.

نوع مطلب : شورای اسلامی دهستان هیت، بلوچستان، قصرقند، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

در جلسه ای که در دفتر شورای اسلامی دهستان هیت توسط اعضای  محترم  برگزار شد  مقرر گردید که با تعیین آب مورد نیاز برای  آبیاری  فضای سبز  و مساعدت  مدیر محترم آب و فاضلاب روستایی شهرستان قصرقند  آقای مراد محمد رئیسی در این خصوص ،و همچنیین  بحث ها و راه های تامین آب  از طریق حفر چاه وتعیین  منصوبات و لوله کشی آن از مناطق  پر آب روستا  در دراز مدت مد نظر دهیار محترم باشد .و در این پروژه دهیار موظف است در مدت زمانی  یک ماه  از تاریخ 93/1/26  کلیه مصوبات شورای اسلامی  هیت را  در ایجاد حفاظ برای نهال ها و خرید و تهیه نهال و.......... از محل اعتبارات  دهیاری  به اجرا بگذارد

20140413_202641.jpg

نوع مطلب : شورای اسلامی دهستان هیت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به نیابت از ریئس جمهور با مردم شهرستان قصرقند استان سیستان وبلوچستان  دیدار کردند .در این دیدار آقای ریسی رئیس شورای اسلامی شهرستان قصرقند و آقای مولوی  فضل الله رئیسی امام جمعه  ساربوک و آقای محمدی فرماندار قصرقند  ضمن خوش آمد گویی  به نمایندگان ریاست محترم جمهور به طور خلاصه کلیه مشکلات و درخواست ها و پیشنها دات مردم برای توسعه شهرستان قصرقند را بیان کردند

آقای سلطانی فر در جمع مردم  شهرستان قصرقند گفتند  با توجه به رای بالای مردم استان  منتظر چهره   سیمای آبادانی  سیستان و بلو چستان و شهرستان قصرقند با توجه به نگاه ویژه  دولت تدبیر و امیذ  بر محرومیت زدایی واقعی ذر استان سیستان و بلو چستان   در آینده خواهیم بود و دولت طرح های خوبی و بزرگی را برای آبادانی  و رونق استان در نظر دارد .ایشان به مردم شهرستان قصرقند قول دادند تمام مشکلات مطرح شده توسط نماینگان مردم ،شوراها و مسئولین را به اطلاع ریاست  محترم جمهور و هیات وزیران خواهند رساند و شخصا پی گیر مسئه احداث بیمارستان قصرقند از وزیر محترم بهداشت خواهند شد. .

عکس۰۲۴۴.jpg

عکس۰۲۳۷.jpg


نوع مطلب : شورای اسلامی دهستان هیت، اجتماعی، خبر و رویداد، قصرقند، 
برچسب ها : رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور، سیمای سیستان و بلو چستان و شهرستان قصرقند،
لینک های مرتبط :

سامانه ١١١ آماده دریافت درخواست‏ها و شكایات مردم استان

 

سامانه الكترونیكی ارتباط مردم و دولت (سامد) از طریق تلفن ١١١ در استان آماده دریافت درخواست ها و شكایات مردم است.

به گزارش مركز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، مردم غیور و انقلابی استان  سیستان وبلو چستان می‏توانند از طریق تلفن ١١١ مسایل مورد نظر خود را مطرح و سپس با دریافت كد رهگیری آن را تا مرحله نهایی پیگیری و نیازی به تهیه مکاتبه با رئیس جمهور محترم نمی باشد.

برای تماس با تلفن ١١١ ذكر شماره ملی الزامی است.


                                                                *******************************

استاندار سیستان و بلوچستان گفت : سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده رئیس جمهور مهمان استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش بلوچ پرس،به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان؛علی اوسط هاشمی در جسله شورای هماهنگی روابط عمومی های سازمانها،ادارات و نهادهای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت : با توجه به سفر ریاست جمهوری به استان سیستان و بلوچستان تلفن ۱۱۱ جهت انتقال درخواست ها و مشکلات شهروندان عزیز به ریاست جمهوری فعال شده است و مردم از نوشتن نامه و نامه نگاری خودداری کنند و این وظیفه روابط عمومی ها است تا این موضوع را به اطلاع هم استانی های عزیز برسانند.

وی افزود : مراسم استقبال از رئیس جمهور با تجمع مردم در استادیوم ۱۷ شهریور شهرستان زاهدان خواهد بود.

استاندار به وظیفه روابط عمومی ها اشاره نمود و بیان داشت : روابط عمومی ها پل ارتباطی بین مردم با مدیر مجموعه هستند و باید کار زلال و شفاف سازی موضوعات مربوطه را برای مردم انجام دهند .

هاشمی افزود : در ادارات و نهادها بهترین امنیت باید از آن روابط عمومی باشد و مدیران باید به روابط عمومی خود اعتماد کامل داشته باشند .

لازم به ذکر است دکتر حسن روحانی در سفر به استان سیستان و بلوچستان با مردم شهرستانهای زاهدان،زابل و چابهار دیدار خواهد کرد.  

نوع مطلب : قصرقند، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 

گزارش عملکرد شش ماهه دوم سال1392 دهیاری روستای هیت باتوجه به مصوبات شورای اسلامی به شرح ذیل می باشد:

·        برگزاری جلسات با معتمدین  ریش سفیدان، و بخشدار محترم جهت حل مسائل و مشکلات روستا.

·        ساخت و احداث دیوار دهیاری با هزینه ای بمبلغ  ده میلیون و ششصدو سی یک هزار تومان  به متراژ 1250متر مربع.  جزئیات هزینه ها بشرح ذیل میباشد :

1-    خرید سیمان به تعداد 300 پاکت بمبلغ  دو میلیون و یکصد و نود هزار تومان( 240 پاکت مصرف شده به دیوار، 30 پاکت کمک به مجتمع آموزشی وپرورشی پیام هیت و 30 پاکت برای سرویس بهداشتی ساختمان دهیاری.)

2-    خرید تعداد 4600 بلوک بمبلغ  دو میلیون و پانصدو سی هزار تومان. برای احداث دیوار وسرویس بهداشتی

3-    خرید ماسه شسته به تعداد 32 سرویس کمپرسی پنج تن دهیاری، بمبلغ  یک میلیون و یکصدو چهل هزار تومان.( 5 سرویس باقیمانده جهت سیمان کاری قسمت جلویی دیوار.)

4-    خرید سنگ رودخانه ای تعداد 15 سرویس بمبلغ  چهارصد و پنجاه هزار تومان.

5-    خرید درب بزرگ 5/3 متری و 6 عدد نرده 2 متری دیواری، بمبلغ  یک میلیون پانصدو بیست ویک هزار تومان.

6-    دستمزد بنا( آقای علی بلیده) و 3 نفر کارگر. بمبلغ  دو میلیون و هشتصد هزار تومان.

·       ساخت یک باب سرویس بهداشتی، همراه با حفر یک حلقه چاه واقع در حیاط ساختمان دهیاری.

1-   هزینه حفر چاه بمبلغ  سیصدو شصت هزار تومان.

·       خرید تجهیزات تنظیف از قبیل دو دستگاه فرغون، بیل و دستکش برای کارگران بمبلغ سیصدو بیست وشش هزار تومان.

·       بکارگیری لودر شهرداری قصرقند بمدت 9 ساعت با هزینه  هفتصدوبیست هزار تومان، وکمپرسی محمد جابر راهی بمبلغ  چهارصدو پنجاه هزار تومان.

a.      جهت تسطیح وخاک ریزی برخی از کوچه وخیابان های سطح روستا.

b.     جمع آوری نخاله های  مدرسه ابتدایی  از وسط خیابان روستا به تعداد 12 دوازده سرویس کمپرسی ده تن.

جمع آوری زباله های انباشته شده چندساله پشت مسجد نور به تعداد 9 نه سرویس کمپرسی ده تن.

·       اجرای طرح روشنایی معابر عمومی  با هزینه ای بمبلغ  سه میلیون و دویست وهفتادو نه هزار تومان. جزئیات هزینه ها بشرح ذیل میباشد :

a.      ،خریدچراغ کامل ، فتوسل ، ترانس ، لامپ و راه انداز با کرایه حمل بمبلغ  دو میلیون و نهصدو نودو نه هزار تومان.

جهت مشاهده سایر مطالب به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب


نوع مطلب : قصرقند، شورای اسلامی دهستان هیت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شورای اسلامی ودهیاری دهستان هیت  شهرستان قصرقند به طورایگان اعلام نیاز یارانه های مردم را همه روزه انجام می دهند. شورای اسلامی و دهیاری دهسان هیت  افتخار دارند تا

خدمت گذار مردم عزیز باشند

 imag0087.jpg

نوع مطلب : شورای اسلامی دهستان هیت، دهستان هیت، قصرقند، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ماده 50 قانون مالیات بر ارزش افزوده وصول عوارض دهیاری های روستایی سطح بخش مرکزی مشتمل بر 23بند با حضور آقای خواجه زاده بخشدار مرکزی، توسط اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی  شهرستان قصرقند به  تصویب  رسید و از تاریخ  93/1/1 قابل اجرا  برای دهیاران می باشد و همچنیین جلسه تو جیهی دهیاران بخش مرکزی  با تو ضیحات آقای باشنده  نماینده شورای بخش مرکزی  در شورای شهرستان قصرقند  به صورت کارگاهی بر گزار شد و دهیاران با براورد و نحوه دریافت عوارض  آشنا شدند .

imag0096.jpg

قبل از جلسه کار گاهی دهیارا ن ،روئسای کلیه شوراهای روستاها در وقت معین با اعضای شورای بخش  و بخشدار مرکزی  شهرستان قصرقند در  بررسی  مشکلات  روستای خود و روند پیگیری  آن  به بیان دیدگاه  ونظرات خویش پرداختند. آقای خواجه زاده  ضمن  تبریک سال جدید  و آرزوی سلامتی برای  همه شوراها و دهیاران  از زحمات آنها در راستای آبادانی و مرتفع نمودن مشکلات مردم  و همکاری ، هماهنگی و ارتباط نزدیک  با بخشداری  تقدیر کردند.و خواستار تلاش بیشتر اعضای شوراهای روستاها و دهیاران در سال آتی  که مزین  نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی  ومدیریت جهادی  از جانب مقام معظم رهبری  است ، شدند.

imag0092.jpg

همچنیین آقای زین الدینی رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی گزارشی از فعالیت ها  و مصوبات نیمه دوم سال 92 را به اطلاع  شورا های  رو ستا ها ودهیاران بخش مرکزی شهرستان قصرقند  رسانید و ابراز امید واری کردند که تعامل و ارتباط بیشتری  را شورا های روستا  با شورای بخش و مسئولین داشته باشند و درپیگیر ی مجدانه معضلات روستا و انعکاس  آن بر حسب سلسله مراتب  اداری  در سال 1393 تلاش و همت افزون تری داشته باشند

نوع مطلب : شورای اسلامی دهستان هیت، قصرقند، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

  مر کز بهداشتی درمانی شهرستان قصرقند با آمار 60000 نفر جمعیت و با تعدد مراجعین ومریض های زیاد که اکثرا از روستاهای دور دست شهرستان و مناطق صعب العبور کوهستانی  و عشایری می باشند  تنها مر کز بهداشتی و  درمانی است که با بسیاری از مریض های اورژانسی و اعزامی به سایر بیمارستان های شهرهای همجوار به دلیل نبود بیمارستان در شهرستان قصرقند  را دارد .ا

 این مرکز علاوه بر کمبود بزشک برای بیماران  اورژانسی که اکثر بیماران و مراجعان از این موضوع ناراحت هستند در بساری از مواقع مشاهده میشود بزشک با نیم ساعت تاخیر  بر بالین بیمار  اورژانسی که بین مرگ و زندگی قرار گرفته حاضر میشود و سایر کارکنان نیز بیان میکنند بدون دستور بزشک حق حتی یک مسکن زدن را ندارند و بنده خدایان درست هم میگویند این در حالی است که بزشک کشیک مرکز بهداشتی درمانی بایستی  شبانه روز  در محل مرکز حضور داشته باشد 

  متاسفانه بعد از ظهر حالتی تقریبا تعطیل دارد و بیمارانی که می خواهند از خدمات دولتی مرکز بهداشت  که حق مسلم انها است بهره مند شوند به دلیل عدم حضور بزشک ناچارا به تنها مطب خصوصی  مراجعه  و بهای گزافی برای  بیماری کوچک و ساده می بردازند.گذشته از تمام این معضلات بیماران و مراجعینی که برای نمونه برداری آزمایشگاه  از خراب و کثیف بودن سرویس های بهداشتی  و توالت نمونه بر داری آزمایشگاهی  بسیار در رنج می باشند و دو  باب توالت بهداشتی این مرکز غیر قابل استفاده  می باشد

مردم شهرستان قصرقند از ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیکشهر و قصرقند تقاضا ودر خواست مینمایند تا نظارت و کنترل بیشتری بر روند کار در این مرکز ورفع مشکلات اقدامات عاجل معمو ل دارند


نوع مطلب : اجتماعی، قصرقند، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت : با ورود گاز به نیروگاه های تولید برق استان از مصرف روزانه بیش از ۴ میلیون گازوئیل مازوت جلوگیری خواهد شد.

به گزارش بلوچ پرس ، یعقوب جدگال افزود : مشوق های لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در احداث نیروگاه در بندر چابهار با تسهیلات بانکی مناسب باید صورت گیرد.

وی تاکید کرد: اولویت در بندر چابهار در تخلیه بارگیری کشتیها با محصولات ترانزیتی در دستور کار باشد.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی افزود: چابهار مهمترین بندر تجاری از نظر سیاست و استراتژی های ملی و نقطه کلیدی برای تنفس اقتصادی-بازرگانی خارجی کشور و ضمانتی برای گردش کار صنایع و فعالیت های اقتصادی محسوب می شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه این بندر در نزدیکی بنادر کشورهای پاکستان، عمان و امارات متحده عربی قرار دارد نقش ارزنده ای در توسعه تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران می تواند داشته باشد.

جدگال گفت: بندر چابهار در شرایط کنونی بهترین بندر برای تامین خدمات مورد نیاز کشور افغانستان می باشد.

وی تصریح کرد: تجهیز اسکله های این بندر می تواند توسعه ترانزیت و صادرات کالا را در پی داشته باشد.

توسعه بخش حمل و نقل ریلی، استان را به سمت اقتصاد مقاومتی سوق می‌دهد

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی و به دلیل اهمیت صادرات و واردات، باید بخش حمل و نقل ریلی استان را توسعه داد.

یعقوب جدگال اظهار کرد: بخش حمل و نقل ریلی به جهت مصرف کمتر انرژی، ایمنی بیشتر، آلودگی کمتر محیط زیست، و اشغال کمتر زمین در مقایسه با سایر شیوه های حمل و نقل دارای صرفه اقتصادی بالاتری است.

وی بیان کرد: استان به دلیل داشتن موقعیت خاص جغرافیایی و راهبردی و نیز ارتباط آن با آبهای آزاد، نیاز به تمرکز بیشتر به حمل و نقل و کسب درآمدهای ترانزیتی دارد.

نماینده مردم چابهار در ادامه خاطرنشان کرد: مشوق های لازم را به منظور ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاری در استان را باید مدنظر قرار داد.

جدگال گفت: یکی از مشکلات استان در بخش صنعت و توسعه آن نبود و یا کمبود تشکل خصوصی توانمند است.

وی افزود: سالانه بیش از ۱۵۰ هزار تن از آبزیان در استان صید می شود و این یعنی ۴۲ درصد صید کل کشور، اما به دلیل نبود کارخانه های وابسته به شیلات، بیشتر صید ها به خارج استان می رود و در دیگر نقاط کشور فراوری می شود و این امر زمینه اشتغال را در سیستان و بلوچستان از بین می برد.

نماینده مردم چابهار گفت: بیش از ۸۰ درصد تن ماهیان کشور در استان صید می شود اما سهم اشتغال استان در این زمینه بسیار اندک است.

وی افزود: در جنوب استان و در کنار سواحل چابهار، ۴۰ هزار هکتار اراضی مستعد توسعه صنعت میگو وجود دارد که باید با برنامه ریزی و سرمایه گذاری از این فرصت استفاده کرد.

 

نوع مطلب : بلوچستان، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شیوه محاسبه درآمد متقاضیان یارانه اعلام شد

گروه اقتصادی- خوش قلم - سرانجام مهمترین شاخصها برای دریافت یارانه نقدی از سوی مسؤولان اعلام شد.

طبق اظهارات آنها سقف مجموع درآمدهای ماهانه در کنار مؤلفه‌های دیگر از مهمترین شاخصهای دریافت یارانه نقدی است. از سوی دیگر دولت قرار است که به انصراف دهندگان از یارانه هم خدمات ارایه کند.
در این راستا مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: برای مرحله دوم هدفمندی پنج کف درآمدی در نظر گرفتیم، شامل سقف درآمدی ماهانه کمتر از 600هزار تومان، 600هزار تا یک‌میلیون تومان، یک‌میلیون تا 2میلیون تومان، 2میلیون تا 5/2میلیون تومان و بیشتر.
اکبر ایزدی در گفت‌وگو با بخش خبری سیما گفت: براساس قانون، پرداخت یارانه نقدی در دوره جدید منوط به ثبت‌نام است و اگر هموطن عزیزی به یارانه احساس نیاز نمی‌کند و متقاضی نمی‌شود، ثبت‌نام نکردن وی به‌منزله انصراف از دریافت یارانه نقدی است. وی گفت: در مدت 10 روز سرپرستان خانوارهای متقاضی باید بر اساس اولین رقم سمت راست شماره کارت ملی به سامانه مراجعه و ثبت‌نام کنند.
ایزدی گفت: درگاه ثبت‌نام همان سامانه www.refahi.ir و روش ثبت‌نام نیز صرفاً اینترنتی است و مراجعه حضوری نیز ویژه هموطنانی است که به شبکه اینترنتی دسترسی ندارند و می‌توانند با در دست داشتن شماره ملی و کدپستی به مراکز و دفاتر کمیته امداد، سازمان بهزیستی، دفاتر پیشخوان دولت پلیس10+ و دفاتر فناوری اطلاعات (آی‌سی‌تی) روستایی مراجعه و در آنجا به‌صورت اینترنتی ثبت‌نام کنند که هماهنگی شده است و در کمترین زمان ثبت‌نام می‌شود.


از شغل اول و دوم تا اقساط بانک
وی ادامه داد: اطلاعات کاملی را در سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها جمع‌آوری و به‌روز کرده‌ایم و البته دولت بنایی بر حذف یارانه افراد در مرحله اول ندارد، اما امیدواریم هموطنان در ثبت‌نام دریافت یارانه شرکت نکنند. وی افزود: البته سطح درآمدی یکی از مؤلفه‌هایی است که می‌تواند در بانک اطلاعاتی ما اثرگذار باشد و مجموع کل درآمدها شامل شغل اول، شغل دوم، اجاره‌بها و سود سهام پیش از پرداخت اقساط بانک است و همه دارایی‌ها را حساب کردیم.
ایزدی درباره میزان تغییر قیمت کالاها و خدمات در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: دولت تصمیم ندارد با شیب تندی قیمتها را افزایش دهد. وی با اشاره به اینکه منابع حاصل از انصراف از دریافت یارانه نقدی به سمت و سویی می‌رود که در زندگی مردم اثرگذار است، افزود: در پایان سال گذشته هزار و 800 میلیارد تومان به وزارت بهداشت دادیم تا صرف ارتقای نظام بهداشت شود و امسال هم 750 میلیارد تومان به سازمان سلامت ایران دادیم تا افرادی که پوشش بیمه‌ای ندارند، زیر پوشش بیمه قرار گیرند.


از جریمه تا راست آزمایی
ایزدی اضافه کرد: به مردم اطمینان داریم و حتماً اطلاعات درست را درج می‌کنند، اما بانکهای اطلاعاتی ما کامل است و اگر نیاز باشد می‌توانیم راستی آزمایی کنیم؛ زیرا قانون به ما اجازه داده است و برای کسانی که اطلاعات نادرست بدهند تا 3 برابر یارانه دریافتی، جریمه پیش‌بینی کرده است.
درهمین حال معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با قدردانی از انصراف‌دهندگان از دریافت یارانه نقدی تأکید کرد: حتی این افراد نیز از تمامی خدمات و تسهیلات دولتی برخوردار خواهند شد.
نوبخت افزود: دولت سپاسگزار کسانی خواهد بود که برای رفاه بیشتر جامعه از ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی کناره‌گیری می‌کنند. نوبخت در مورد ذهنیت ایجاد شده در جامعه مبنی بر اینکه در صورت عدم ثبت نام از سایر خدمات و مزایای ناشی از اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها محروم خواهند شد، بیان کرد: دولت قطعاً شرایطی را فراهم می‌آورد که تمامی انصراف‌دهندگان و به‌طور کلی افراد نیازمند به خدمات ارایه شده از آن برخوردار شوند. نوبخت همچنین در مورد برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد سقف درآمدی از سوی دولت نیز یادآور شد: تمامی اطلاعات حتی معیار درآمدی برای دریافت یارانه نقدی در فرمهایی که در روز بیستم فروردین‌ماه اعلام می‌شود، مشخص خواهد شد.


کف درآمدی خانواده و سپرده‌های بانکی
درهمین حال مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اعلام اینکه مجموع درآمد اعضای خانوار، مجموع درآمد شغل اول و دوم، سود دریافتی سپرده‌های بانکی و درآمد از محل خانه‌ای که اجاره داده می‌شود، جزو درآمد ماهیانه افراد در اعلام درآمد در مرحله دوم ثبت نام از متقاضیان یارانه نقدی باید محاسبه شود، گفت: این کار پیش از اینکه اقساط ماهیانه وامهای دریافتی از بانکها حساب گردد، لحاظ شود.
نجفی با بیان اینکه اطلاعات درآمدی برای این است که مشخص شود، در کدام یک از این پنج گروه درآمدی قرار می گیرند، اظهار داشت: درآمد صرفاً درآمد سرپرست خانوار نیست و منظور درآمد مجموع اعضای خانوار است، همچنین مجموع درآمد شغل اول و دوم باید محاسبه شود؛ یا اینکه سود سپرده‌های بانکی یا درآمد از محل خانه ای که اجاره داده می‌شود، جزو درآمد افراد حساب می شود، یعنی مجموع این درآمدها به صورت ماهیانه مورد محاسبه قرار می‌گیرد.
این مقام مسؤول در سازمان هدفمندی یارانه ها افزود: پیش از اینکه اقساط ماهیانه وامهای دریافتی از بانکها در محاسبات افراد برای اعلام درآمد حذف شود، مجموع حقوق دریافتی حساب شود و در اصل درآمد کل اعضای خانوار پیش از کسر اقساط ماهیانه ملاک است.

 

 

با مصوبه جدید تمامی اطلاعات یارانه‌بگیران در اختیار دولت قرار می‌‌گیرد

 

با مصوبه جدید دولت، تمام دستگاه‌ها و نهادهایی که از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند، موظف شدند که در راستای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، تمامی اطلاعات یارانه بگیران را در اختیار دولت قرار دهند.
به گزارش مهر، در این مصوبه دولت که با امضای معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده، آمده است: تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادهایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌نمایند، موظفند اطلاعات مورد درخواست سازمان هدفمندی یارانه ها برای هرگونه اقدام قانونی موضوع تبصره 21 قانون بودجه را در اختیار سازمان قرار دهند. مصوبه جدید دولت در حالی از سوی اسحاق جهانگیری ابلاغ شده است که گفته می شود در دولت گذشته نیز مقامات ارشد اجرایی به صورت شفاهی به مقامات ارشد وقت بانکی دستوری برای ارایه اطلاعات بانکی افراد توسط بانکهای کشور به دستگاه‌های ذی‌ربط صادر کرده بودند، اما بانکها زیربار چنین دستوری به دلیل اینکه احتمال خروج گسترده منابع از سیستم بانکی و سلب اعتماد مردم از نظام بانکی وجود داشت، نرفتند و با آن مخالفت کردند                
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ضمن ابراز خرسندی از آزادی مرزبانان ربوده‌شده کشور، این پیروزی را مرهون “پادرمیانی مردمی” و “حرمت قرآن مجید” دانست.

به گزارش بلوچ پرس،امام جمعه اهل‌سنت زاهدان در مورد آزادی مرزبانان کشورمان اظهار داشت: آزادی مرزبانان عزیز کشور بسیار خوشحال‌کننده است. بنده آزادی آنها را به رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور محترم و آحاد ملت شریف ایران، به‌ویژه خانواده‌های این عزیزان تبریک عرض می‌کنم.

مولانا عبدالحمید گفت: مسئولیت شرعی و ملی ما را بر آن داشت تا موضوع آزادی مرزبانان را پیگیری کنیم. اگرچه پیگیری موضوع آزادی مرزبانان دشوار بود، اما آزادی آنها تمام خستگی‌های دوستان را برطرف کرد. الحمدلله مرزبانان عزیزمان امروز وارد زاهدان شدند، که این مسأله مایه خرسندی و خوشحالی مردم عزیز ایران شد.

ایشان در ادامه افزود: ما از همراه نبودن نفر پنجم با مرزبانان آزادشده، ‌که جام شهادت را نوشیده است، متأثر و متأسفیم. جنازه این عزیز هنوز تحویل داده نشده است که امیدواریم در آینده تحویل داده شود.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در پاسخ سوالی در خصوص اعضای “هیئت مذاکره‌کننده”، خاطرنشان کرد: با همکاری و حمایت استاندار محترم و معاون امنیتی ایشان و نیز ارگان‌های ذیربط، هیئتی مردمی متشکل از افراد تأثیرگذار منطقه اعزام شد. بنده یک جلد قرآن مجید به همراه پیغامی که حاوی درخواست آزادی گروگا‌ن‌ها بود، فرستادم.

امام جمعه اهل‌سنت زاهدان پیرامون برخی جزئیات مذاکره با اعضای گروه “جیش‌العدل” ابراز داشت: البته گروگان‌گیران خواستار آزادی برخی از زندانیان بودند و درخواست‌های دیگری نیز مطرح کردند، اما در نهایت پذیرفتند که به احترام کلام‌الله مجید و حرمت علما و مردم، مرزبانان را آزاد کنند.

مولانا عبدالحمید در خصوص مکان تحویل گروگان‌ها گفت: گروگان‌ها در افغانستان و در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور، که کسی بر آن مناطق تسلطی ندارد، تحویل هیئت مردمی شده‌اند.

مولانا عبدالحمید در عین حال اظهار داشت: هئیت مردمی گروگان‌گیران را ترغیب کرده‌اند که خواسته‌ها و مشکلات خود را از راه مذاکره و گفتمان حل کنند، ‌و آن‌طور که شنیده‌ایم آنها نیز آمادگی خود را برای مذاکره اعلام نموده‌اند.

مولانا عبدالحمید با اشاره به علت تأخیر در آزادی مرزبانان، اظهار داشت: علت تأخیر در آزادی مرزبانان، ایجاد برخی ناهماهنگی‌ها توسط برخی افراد بود، اما الحمدلله در نهایت بدون هیچ امتیازی مرزبانان عزیزمان آزاد شدند.

مدیر دارالعلوم زاهدان نسبت به گروگان‌گیران اظهار داشت: ما برای گروگان‌گیران دعای هدایت می‌کنیم و معتقدیم که اعضای این گروه و سایر مخالفین که صحبت و مشکلی دارند، باید به گفتمان، که بهترین راه‌حل است، ‌روی بیاوردند. توصیه ما به همه طرف‌های درگیر این است که خواسته‌های خود را از طریق گفتمان پیگیری نمایند. متقابلا مسئولین نیز از همین طریق اقدام به حل مشکلات و مسائل کنند. اگر به جای خشونت، گروگان‌گیری و کشتن افراد، خواسته‌ها از طریق گفتمان پیگیری شوند، این بهترین راه برای رسیدن به هدف است.

ایشان در ادامه افزود: روند آزادی مرزبانان نشان می‌دهد که ما بسیاری از مسائل را می‌توانیم با توکل بر الله تعالی و اعتماد به مردم، که بالاترین نیروی ما بوده و به قول رهبر انقلاب “ولی‌نعمت” هستند، حل کنیم. ما حتی امنیت را،‌ که جزو مهمترین دغدغه‌هاست، به وسیله مردم بهتر می‌توانیم برقرار نماییم.

مولانا عبدالحمید در پایان در واکنش به موج پیام‌های تشکر ملت ایران، اعم از شیعه و سنَی و غیره، به خاطر نقش ایشان در آزادی مرزبانان، اظهار داشت: بنده و دوستانم هیچ انتظاری از هیچکس ندارم، بلکه این اقدام بدون منافع شخصی و صرفا به خاطر دلسوزی، حس انسان‌دوستی و در راستای اخوت اسلامی و ملی انجام گرفته است و در آینده نیز اگر کاری از دست بنده و عزیزان برآید، دریغ نخواهیم کرد.

گزارش از: پایگاه اطلاع رسانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید

 

نوع مطلب : دینی و مذهبی، بلوچستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

اولین جلسه  شورای بخش مرکزی شهرستان قصرقند با حضور دهیاران بخش مرکزی درسال 1393 در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید . در این جلسه دهیاران بخش مرکزی با توجه به تعطیل بودن روز کاری  بنا به در خواست شورای بخش مرکزی شهرستان قصرقندگرد هم آمدند تا ضمن  تشریح فعالیت های  عملکرد سال 92 هم اندیشی و همفکری بیشتر در جهت پیشبرد اهداف و بر نامه های پیش رو در سال  اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و هم سو با آرمانهای بزرگ رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش قدم باشند .

دهیاران بخش مرکزی  به  بررسی و گزارش مشکلاتی که در سال قبل با آن مواجهه بوده اند با اعضای شورای بخش به بحث و تبادل نظر پرداختند . و همچنیین به مشکلات عدیده ای که مردم  در روستاها با آن روبرو هستند،که در بسیاری از مسایل و مشکلات در اکثر روستاها وجود دارند و وجنبه مشترکی دارند از جمله (آب، برق، تلفن ، راه روستایی،سرقت و مبارزه با مواد مخدر و.......) محور اصلی مباحث بو دند 

 

 

نوع مطلب : قصرقند، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بلوچ ها غیورترین مرزداران ایران


 

استاندار سیستان وبلوچستان با تصریح براینکه قوم بلوچ غیورترین مرزداران کشورمان هستند، گفت: حساب عده ای که با سوء استفاده ازنام این قوم درصدد مطرح کردن خود هستند ازمردم استان جداست وآنها هیچگاه خیرخواه میهن خود نبوده و نیستند.


خبرگزاری ایرنا: ˈعلی اوسط هاشمیˈ روز یکشنبه در ادامه سفر به جنوب سیستان وبلوچستان درجمع مسوولان، معتمدان، سران طوایف وعشایر شیعه وسنی شهرستان نیکشهر ابرازداشت: نباید طوری عمل کنیم که دیگران فضای استان را ناامن جلوه دهند.
( ایشان همراهی تیمی در استان جهت حفاظت از خودشان را نادرست و ان را القای ناامنی دانستند . )
چهار پروژه مهم از نظر ایشان که در توسعه استان نقشی ماندگار دارند و برای ان تلاش و برنامه ریزی خواهیم کرد  1- گاز 2- توسعه راه ترانزیتی ،  ریل و راه اهن3 توسعه بندر چابهار و همچنین مهار آب ها با سدسازی  هستند.
وی اظهارداشت: دراقتصاد مقاومتی قدرت از آن مردم است بر این اساس امنیت و اقتصاد پایدار با محوریت نیروی انسانی امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه انجام کارهای اقتصادی درسیستان و بلوچستان اولویت دولت تدبیر وامید است، گفت: هم اکنون مطالعه احداث 14 سد در این استان دردست انجام وسه سد نیز در حال اجراست تا بتوانیم با مهار وذخیره سازی آبها بویژه درنقاط مرزی کمک بزرگی به افزایش تولید و رونق کشاورزی کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین درپاسخ به درخواست های مردم ومسوولان منطقه با اعلام ابقای ˈصاحب گل صالحیˈ فرماندار نیکشهر، افزود: ایشان به عنوان یک نیروی بومی بلوچ و اهل سنت ازنیروهای خوب وزارت کشور است وامیدواریم بتوانند گامهای موثرتری در توسعه و پیشرفت منطقه همراه با برنامه های دولت تدبیر و امید داشته باشد.

( همچنین  آقای داودی بعنوان فرماندار ایرانشهر در هفته آینده بعد از تعطیلات نوروز معرفی خواهند شد.)
(و تاکید به همه فرمانداران که بنده فرماندار جریان ساز می خواهم و برنامه ریز نه فرماندار پشت میزنشین .)
استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به سرکشی خود از طرحهای عمرانی منطقه همچون بیمارستان 64 تختخوابی، ورزشگاه دو هزار نفری و سد خیرآباد نیکشهر، اظهار داشت: در اجرای طرحها اولویت با اتمام طرحهای نیمه تمام بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است.

همچنین نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر، نیکشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیازهای مردم منطقه گفت: توسعه معادن و راههای ترانزیتی، مهار آبهای سطحی، استخراج و اکتشاف معادن از این جمله است از دیگر سو جاده نامناسب چابهار - نیکشهر پاسخگوی حجم بالای ترانزیت کالا و تردد مسافر نیست.

ˈمحمد سعید اربابیˈ به هدر رفت بیش از یک میلیارد مترمکعب آب حاصل از بارندگیهای سالانه در نیکشهر اشاره و ابراز داشت: فقدان سدهای کافی بر روی رودخانه های فصلی هر از چندگاه باعث تخریب مزارع کشاورزی و بروز خسارت در سایر بخشها می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: بزرگترین معدن تیتانیوم استان سیستان و بلوچستان در فنوج قرار دارد که می توان با استخراج آن برای تعداد زیادی از جوانان منطقه شغل پایدار ایجاد کرد.

ˈخیرالنساء امیریˈ رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیکشهر نیز به نمایندگی از بانوان شهرستان خواستار احداث فضای تفریحی - ورزشی ویژه زنان شد و تصریح کرد: توسعه مدارس و خوابگاههای شبانه روزی از ترک تحصیل دختران روستایی جلوگیری می کند.

به گزارش ایرنا استاندار سیستان و بلوچستان در سفر به نیکشهر با حضور در گلزار شهدای گمنام این شهرستان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

هاشمی به همراه مسوولان محلی و ائمه جمعه نیکشهر با خانواده شهید ˈسبیل اخلاقیˈ به عنوان جوان ترین شهید کشور دیدار کرد.

شهید اخلاقی از بسیجیان بلوچ و اهل سنت نیکشهر با 11 سال و 9 ماه سن در مواجهه با دشمن بعثی به فیض شهادت نائل آمد.

نوع مطلب : بلوچستان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : استاندار سیستان وبلوچستان در بدو ورود خود به حوزه شهرستان قصرقند با حضور در جمع عشایر فضل الهی با عشایر این منطقه دیدار کرد
نزدیک با مشکلات و مسائل آنها آشنا شد
نزدیک با مشکلات و مسائل آنها آشنا شد
نزدیک با مشکلات و مسائل آنها آشنا شد
نزدیک با مشکلات و مسائل آنها آشنا شد
واز نزدیک با مسائل و مشکلات آشنا شد در این بازدید عشایر این منطقه خواستار رفع مشکل آبرسانی شدند و همچنین در ادامه ازجاده تلنگ به قصرقند در ابتدایی جاده که ریش سفیدان و معتمدین محل بخش تلنگ به پیشواز و استقبال استاندار آمده بودند با توضیحات شاهوزایی و معتمدین از روند اجرایی این مسیر آشنا شدند و قول پیگیری و شتاب بخشی را به مردم دادند استاندار در ادامه از ،پارک بام قصرقند،و سیل بند رودخانه کاجو این شهر بازدید کرد .

نوع مطلب : قصرقند، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

استاندار سیستان و بلوچستان با حضور در شهرستان نیکشهر از ابقای صاحب گل صالحی فرماندار این شهرستان خبر داد.

 

 به گزارش خبرنگار بلوچ پرس،علی اوسط هاشمی در جمع مسئولان،مردم و معتمدان شهرستان نیکشهر اظهار داشت: صاحب گل صالحی فرماندار فعلی نیکشهر در این سمت ابقاء شده است.

لازم به ذکر است پیش از این مردم،معتمدین و علمای اهل سنت شهرستان نیکشهر خواستار ابقای فرماندار نیکشهر شده بودند.

صاحب گل صالحی از نیروهای بومی و دلسوز منطقه می باشد.

نوع مطلب : قصرقند، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
 Online User
از ما در گوگل حمایت کنید